Kontrast
Układ
Czcionka
Wer. tekstowa
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
REJESTRACJA DO PORADNI: 42 689 52 00

Dostępność – raporty i deklaracje


Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego:


Sposoby komunikacji ze szpitalem dla osób z niepełnosprawnością słuchu, osób niewidomych i słabowidzących – zobacz informacje szczegółowe…


Deklaracja dostępności

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: kopernik.lodz.pl

  • Data publikacji strony internetowej: 25 września 2020 r.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18 marca 2025 r.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem:

  • strona nie posiada formularza kontaktowego
  • część stron nie posiada unikalnego paska tytułu oraz opisów linku
  • zamieszczone multimedia nie posiadają tekstu alternatywnego
  • nie wszystkie elementy aktywne w serwisie są dostępne za pomocą klawiatury
  • linki do dokumentów do pobrania nie mają informacji o jego formacie, rozmiarze i języku
  • w materiałach filmowych nie ma napisów dla osób niesłyszących i Głuchych
  • materiały wideo nie są tłumaczone na język migowy.

Treści nieobjęte przepisami

  • multimedia opublikowane przed 23 września 2020 r.
  • archiwalne dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. mapy treści niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań

Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:

  • możliwość zmiany kontrastu
  • zmiana rozmiaru czcionki
  • tryb tekstowy
  • zmiana układu strony

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji: 25 września 2020 r.
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji i jej aktualizacji: 18 marca 2025 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Skróty klawiszowe

Używane są standardowe skróty klawiszowe.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Piotra Sobczaka – mailowo promocja@kopernik.lodz.pl lub telefonicznie 42 689 57 57.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy jak najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informację w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego Szpitala:

  • Organ Nadzorujący: Dyrektor WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi
  • adres: ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź
  • e-mail: szpital@kopernik.lodz.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-zapewnienie-dostepnosci-cyfrowej-strony-internetowej-lub-aplikacji-mobilnej

Możesz także poinformować o tej sytuacji  Rzecznika Praw Obywatelskich

https://bip.brpo.gov.pl/pl

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi ponadto jest administratorem serwisu  www:  rehabilitacjakardiologiczna.kopernik.lodz.pl

Stronę redaguje Dział Promocji i Biuro Prasowe Szpitala. Serwis ten ma ograniczenia w dostępności cyfrowej m. in. brak opcji zmiany czcionki i zmiany kontrastu oraz niedostępność wersji tekstowej serwisu www.


Pozostałe informacje

Stan dostępności architektonicznej

Dostępność architektoniczna

Adres siedziby – Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi ul. Pabianicka 62 składa się z wielu budynków (kilka lokalizacji). Większość budynków połączona jest wewnętrznymi korytarzami lub łącznikami – tak, aby umożliwić transport pacjentów bez wychodzenia z nimi na zewnątrz.

Główne lokalizacje wejść:

  • Budynek Główny („A1-A3”) – wejście od ul. Pabianickiej 62,
  • Ośrodek Onkologii („B”) – wejście od ul. Paderewskiego 4,
  • Ośrodek Hematologii („C1-C3”) – wejście od ul. Ciołkowskiego 2.

W skład WWCOiT im. M. Kopernika w Łodzi wchodzą również Ośrodek Pediatryczny im. dr. J. Korczaka al. Piłsudskiego 71 oraz Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej ul. Popioły 40.

Budynek Główny WWCOiT – wejście Główne „A1” od ul. Pabianickiej 62

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Pabianickiej przy Rondzie Lotników Lwowskich. Przed budynkiem, w bliskiej odległości wejścia „A1” zostały wydzielone i prawidłowo oznaczone trzy miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku prowadzi bezpośrednio utwardzone i równe dojście z kostki brukowej. W wejściu zastosowano drzwi otwierane automatycznie, bez progu. Przed wejściem wolna przestrzeń manewrowa o przepisowych wymiarach.

Informacja oraz szatnia znajdują się po prawej stronie od wejścia. Ponadto zastosowano tablicę informacyjną (lokalizacyjną) z oznaczeniem najbliższych części budynku. Dodatkowo pracownicy Szpitala udzielają informacji głosowych.

Po lewej stronie od wejścia znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikacja pionowa w budynku dostępna jest windą dostosowaną dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz schodami wyposażonymi w poręcze; skrajne stopnie schodów oznaczono w sposób kontrastowy.

Natomiast komunikacja pozioma odbywa się korytarzami o przepisowej szerokości i bez zwężeń.

Budynek Izby Przyjęć, Poradnie Specjalistyczne oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej – wejście „A2” od ul. Pabianickiej

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Pabianickiej przy Rondzie Lotników Lwowskich. Przed budynkiem, w bliskiej odległości wejść „A2” i „A3” zostały wydzielone i  prawidłowo oznaczone kolejne dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku prowadzi bezpośrednio utwardzone i równe dojście z kostki brukowej. W wejściu zastosowano drzwi otwierane automatycznie, bez progu. Przed wejściem wolna przestrzeń manewrowa o przepisowych wymiarach.

Szatnia znajduje się po lewej stronie od wejścia. Ponadto zastosowano tablicę informacyjną (lokalizacyjną) z oznaczeniami najbliższych części budynku. Dodatkowo pracownicy Szpitala udzielają informacji głosowych.

Na prawo od wejścia (w łączniku między wejściem „A1” i „A2”) znajduje się Rejestracja Izby Przyjęć Planowych. Przed rejestracją umiejscowiono biletomat wyposażony w opcję „jestem osobą słabosłyszącą”- rejestracja wyposażona w pętlę indukcyjną.

W w/w łączniku znajdują się również dwie ogólnodostępne toalety częściowo dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikacja pionowa w tej części budynku dostępna jest dwoma windami dostosowanymi dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz schodami wyposażonymi w poręcze; skrajne stopnie każdego biegu schodów oznaczone.

Natomiast komunikacja pozioma odbywa się korytarzami o przepisowej szerokości i bez zwężeń.

Szpitalny Oddział Ratunkowy – wejście „A3” od ul. Pabianickiej

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Pabianickiej przy Rondzie Lotników Lwowskich.

Do budynku prowadzi bezpośrednio utwardzone i równe dojście z kostki brukowej. W wejściu zastosowano drzwi otwierane automatycznie, bez progu. Przed wejściem wolna przestrzeń manewrowa o przepisowych wymiarach.

Szatnia znajduje się po prawej stronie od wejścia. Ponadto zastosowano tablicę informacyjną (lokalizacyjną) z oznaczeniami najbliższych części budynku. Dodatkowo pracownicy Szpitala udzielają informacji głosowych.

Na wprost wejścia znajduje się biletomat dla osób zgłaszających się samodzielnie na SOR.

Po lewej stronie od wejścia znajdują się dwie toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz Pokój Izby Przyjęć (Triage).

Komunikacja w tej części budynku odbywa się korytarzami o przepisowej szerokości i bez zwężeń.

Budynek Apteki Szpitalnej

Przed budynkiem nie zostały wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można dostać się z wewnętrznego terenu Szpitala-wejściem (przeznaczonym tylko dla upoważnionych osób/pacjentów: odbiór leków). Nie zastosowano tutaj drzwi automatycznych, tylko standardowe otwierane za pomocą klamki – poprzez nacisk. Za drzwiami znajduje się przedsionek oraz kolejne drzwi wewnętrzne z małym okienkiem wydawania leków. Pacjenci mogą wejść tylko do przedsionka, w którym znajdują się trzy miejsca oczekiwania.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami.

W dalszej części budynku (dostęp tylko dla osób upoważnionych/personelu) znajduje się wewnętrzna klatka schodowa oraz winda towarowa.

Budynek Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej

Bezpośrednio przy głównym wejściu do przychodni zostały wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do wejścia do budynku prowadzą schody oraz pochylnia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych o przepisowych wymiarach i standardzie. W wejściu nie zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie. Jest też kilkucentymetrowy próg.

Punkt rejestracji dla pacjentów znajduje się na wprost przedsionka wejściowego (brak zastosowania pętli indukcyjnej).

W budynku znajdują się trzy ogólnodostępne toalety dla pacjentów, częściowo dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami o przepisowej szerokości i bez zwężeń, schodami (wyposażonymi w poręcze; skrajne stopnie schodów oznaczono w sposób kontrastowy) oraz dwoma windami (jedna w pełni, a druga częściowo dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – brak oznaczeń wypukłych oraz pismem Braille’a na panelu przed windą i w windzie).

Budynek Pracowni PET

Z boku budynku w znacznej odległości od wejścia głównego (ale blisko wejścia „tylko dla personelu”) znajduje się jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Na drodze do wejścia głównego do budynku niewielką przeszkodę stanowi kilkucentymetrowy stopień (oznaczony kontrastowo). Z lewej strony znajduje się pochylnia dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zadaszona o przepisowych wymiarach i standardzie. W wejściu nie zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie, tylko standardowe z pochwytem w kształcie litery „C”.

Punkt rejestracji dla pacjentów znajduje się po lewej stronie od wejścia.

W budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych.

Komunikacja w budynku odbywa się korytarzami – budynek parterowy.

Regionalny Ośrodek Onkologii i Hematologii w Łodzi – wejście („B”) od ulicy Paderewskiego

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Paderewskiego przy ul. Zaolziańskiej.

Przed budynkiem, w dość bliskiej odległości od wejścia zostały wydzielone cztery miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
Do wejścia prowadzi chodnik. Pod samo wejście można podjechać samochodem/taksówką na zasadzie tzw. Parkingu Kiss & Ride. Nad wejściem znajduje się zadaszenie. W wejściu zostały zastosowane przeszklone drzwi otwierane automatycznie (zewnętrzne i wewnętrzne), bez progu. Pomiędzy nimi znajduje się przedsionek o niewielkim nachyleniu, wyposażony po obu stronach w  poręcze. Na podłodze zastosowano antypoślizgową fakturę.

W holu głównym znajduje się szatnia, portiernia, informacja, biletomat do rejestracji oraz punkty rejestracji (na stanowiskach nr 1 i 8 zostały zastosowane pętle indukcyjne).

Osoby z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się mogą skorzystać z wózków inwalidzkich dostępnych w holu na czas niezbędny do załatwienia sprawy w szpitalu.

Komunikacja pozioma w budynku dostępna jest korytarzami o przepisowej szerokości i bez zwężeń. Budynek połączony jest ponadto wewnętrznym łącznikiem (o przepisowych wymiarach) z Oddziałami Hematologii.

Komunikacja pionowa odbywa się schodami wyposażonymi w poręcze – skrajne stopnie każdego biegu schodów oznaczono w sposób kontrastowy oraz dwoma windami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych umiejscowionymi w głębi holu.

Na wprost wind na ścianie umieszczone są tablice informujące o rozmieszczeniu poszczególnych oddziałów, przychodni. Dodatkowo pracownicy Szpitala przy wejściu udzielają informacji głosowych.

Przy wejściu znajduje się jedna duża toaleta, podzielona na trzy mniejsze, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ośrodek Leczenia Hemofilii i Innych Zaburzeń Krzepnięcia Krwi (Poradnia Zaburzeń Krzepliwości Krwi) – wejście („C3”) od ul. Ciołkowskiego

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Paderewskiego przy ul. Zaolziańskiej.

Do wejścia prowadzi lekko pochyły chodnik z jednej strony ograniczony poręczą. W wejściu nie zostały zastosowane drzwi automatyczne; przeszkodę może stanowić kilkucentymetrowy próg w drzwiach. Punkt rejestracji znajduje się blisko wejścia (nie została zastosowana pętla indukcyjna). Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzem – budynek parterowy.

W obiekcie znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wojewódzka Poradnia Hematologiczna – wejście („C1”) od strony ul. Ciołkowskiego

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Paderewskiego przy ul. Zaolziańskiej.

Zostało wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych usytuowane jak najbliżej wejść („C1” i „C2”) do budynku.

Obiekt składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków (części), na który składają się: Wojewódzka Poradnia Hematologiczna, Oddział Medycyny Paliatywnej i Oddziały Hematologiczne. W wejściu głównym do Poradni zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie (prowadzi do nich równa lekko pochyła droga wykonana z kostki brukowej).

Przy wejściu znajduje się szatnia, punkt informacyjny oraz biletomat do rejestracji. Na wprost wejścia głównego znajduje się rejestracja (stanowiska nr 1 i 4 wyposażone w pętle indukcyjne i prawidłowo oznaczone).

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, schodami wyposażonymi w poręcze (wewnętrzna klatka schodowa) oraz dwoma windami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku (przy szatni) znajdują się trzy toalety, w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oddziały Hematologiczne, Oddział Medycyny Paliatywnej/ Punkt Pobrań Synevo- wejście („C2”) od strony ul. Ciołkowskiego

Dojazd: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Paderewskiego przy ul. Zaolziańskiej.

Przed budynkami, pomiędzy Wojewódzką Poradnią Hematologiczną, a Oddziałami Hematologicznymi zostały wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W wejściu głównym nie zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie, tylko standardowe z klamką; prowadzi do nich równa droga wykonana z kostki brukowej.

Do tej części budynku (z jego drugiej strony) można również dostać się zewnętrzną, zadaszoną rampą, częściowo dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych z poręczami, na końcu której znajdują się drzwi standardowe – nie zastosowano automatyki otwarcia drzwi.

Do budynku prowadzi również wewnętrzny łącznik o przepisowej szerokości (łączący się z budynkiem Ośrodka Onkologii).

W tej części obiektu (w pobliżu wejścia na Oddział Medycyny Paliatywnej) widoczna jest Tablica Lokalizacji Budynków, Oddziałów i Przychodni Szpitala. Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, schodami, pochylnią z poręczami oraz dwoma windami częściowo dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się ogólnodostępna toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek administracyjno-biurowy – wejście od ul. Paderewskiego 13

Dojazd do budynku: możliwy środkami komunikacji miejskiej. Przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są na ul. Paderewskiego przy ul. Zaolziańskiej.

Do budynku prowadzą schody oraz pochylnia z poręczami, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych o przepisowych wymiarach i standardzie. W wejściu nie zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie; niewielki próg.

Po lewej stronie korytarza znajdują się tablice informacyjne z opisem pomieszczeń na poziomie „0”. Portiernia znajduje się na wprost przedsionka wejściowego. Pracownik portierni udziela informacji głosowych.

W budynku na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami oraz schodami, wyposażonymi w poręcze; skrajne stopnie każdego biegu schodów oznaczono w sposób kontrastowy. W budynku nie ma windy.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Zgodnie z art. 20a ust.1-6 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej m.in. do budynków opieki zdrowotnej. Osoby z niepełnosprawnością korzystające z psa asystującego mają prawo wstępu na teren i do budynków Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Warunkiem wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies asystujący musi być wyposażony w specjalną uprząż z napisem „pies asystujący”.

Możliwość wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za  ewentualne szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

Stan dostępności komunikacyjno-informacyjnej

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Szpital zapewnia bezpłatną pomoc w zakresie porozumiewania się z pacjentami obcojęzycznymi (za pośrednictwem pracownika znającego język, którym posługuje się pacjent) oraz niedosłyszącymi/niesłyszącymi (za pośrednictwem pracownika znającego język migowy). Szpital dysponuje ponadto kartami do komunikacji z pacjentem mającym stałe, jak i przejściowe trudności z mówieniem, słyszeniem oraz z pacjentem nieznającym języka polskiego (znajdują się one m.in. na SOR).

Na terenie Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi rejestracje: Izby Przyjęć Planowych (łącznik między wejściem A1, a A2 od ul. Pabianickiej), Regionalnego Ośrodka Onkologii i Wojewódzkiej Poradni Hematologicznej wyposażone są w pętle indukcyjne (w sumie 5 sztuk). Ponadto przed większością z rejestracji w Szpitalu znajdują się biletomaty do rejestracji.


Stan dostępności architektonicznej Ośrodka Pediatrycznego

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Pediatryczny im. dr. J. Korczaka w Łodzi znajduje się w centrum miasta pod adresem al. Piłsudskiego 71. Składa się on z kilku budynków rozmieszczonych na rozległym terenie.

Dojazd do Ośrodka możliwy jest środkami komunikacji miejskiej. Liczne przystanki autobusowe i tramwajowe zlokalizowane są przy skrzyżowaniu w alejach Piłsudskiego, Rydza-Śmigłego i przy ul. Kopcińskiego.

Na terenie całego obiektu znajduje się parking, w ramach którego zostało wydzielonych 11 miejsc dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych i rozlokowanych w okolicach poszczególnych budynków Ośrodka.

Budynek A – Poradnie i część administracyjna

Do głównego wejścia od strony al. Piłsudskiego prowadzą schody (dwa stopnie oznaczone farbą kontrastową) oraz pochylnia dla wózków dziecięcych. W wejściu tym nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie, zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi – brak progu. Do budynku można dostać się również wejściem bocznym, do którego prowadzi kostka brukowa, a na jej końcu znajdują się schody (pierwszy i ostatni stopień oznaczony kontrastowo), z poręczami. Po prawej stronie schodów umiejscowiono podnośnik koszowy umożliwiający osobom z ograniczeniami ruchowymi dostanie się do budynku (samoobsługa). Brak zastosowania automatyki drzwiowej – drzwi standardowe, bez progu. Do budynku można dostać się jeszcze jednym wejściem – od strony „dziedzińca”, do którego to wejścia prowadzą schody (pierwszy i ostatni stopień oznaczony kontrastowo). W wejściu standardowe drzwi, bez automatyki drzwiowej, brak progu. Wzdłuż ścian budynku przy tym wejściu poprowadzono poręcze.

Na wprost wyjścia na dziedziniecna zewnątrz umieszczono Ogólny Plan Ośrodka Pediatrycznego. W centralnym przedsionku wejściowym znajduje się portiernia/pomieszczenie ochrony, gdzie pracownicy udzielają m.in. informacji głosowej. W przedsionku odnajdziemy punkt rejestracji (brak zastosowania pętli indukcyjnej).

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, schodami oraz windą częściowo dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak wypukłych przycisków – na panelu w windzie i przywoławczego, opisanych alfabetem Braille’ a) – dostęp tylko do I piętra.

W budynku na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek B – Poradnie Specjalistyczne

Do wejścia prowadzi kostka brukowa, na której końcu są schody (kontrastowe oznaczenie pierwszego i ostatniego stopnia) oraz po lewej stronie podnośnik koszowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (samoobsługa). W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, brak progu. Na lewo od wejścia głównego znajduje się punkt rejestracji dla pacjentów (brak zastosowania pętli indukcyjnej) oraz szatnia. Pracownicy udzielają informacji głosowej.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, schodami oraz windą częściowo dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak wypukłych przycisków – na panelu w windzie i przywoławczego – opisanych alfabetem Braille’ a).

W budynku na parterze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek C – Oddział Alergologii i Interny Dziecięcej

Do głównego wejścia prowadzą schody(oznaczone kontrastowymi żółtymi pasami-pierwszy i ostatni stopień). Wzdłuż schodów z prawej strony oraz wzdłuż budynku przy wejściu zamontowano poręcze. Z prawej strony schodów znajduje się podnośnik koszowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (samoobsługa). W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, brak progu.

W budynku znajduje się rejestracja, w której pracownicy m.in. udzielają pacjentom informacji głosowej.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, schodami oraz windą częściowo dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak wypukłych przycisków – na panelu w windzie i przywoławczego – opisanych alfabetem Braille’a).

W budynku znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek D – Izba Przyjęć i Ambulatorium Pomocy Doraźnej

Do wejścia głównegoprowadzi kostka brukowa. Pod samo wejście główne mogą podjechać pojazdy medyczne (teren zadaszony). W wejściu głównym zostały zamontowane drzwi automatyczne, otwierane na zewnątrz. Jest też kilkucentymetrowy próg. Do budynku można dostać się również bocznym wejściem (przejście służbowe – tylko dla personelu) oraz z drugiej strony łącznikiem (prowadzącym do pawilonu E- Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej). Do wejścia bocznego prowadzą schody (pierwszy i ostatni stopień oznaczony kontrastowo) z zainstalowanymi wzdłuż schodów poziomo poręczami. W wejściu bocznym nie zostały zastosowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe drzwi.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami, łącznikiem, schodami z poręczami oraz windą dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku znajduje się 5 toalet, w tym jedna dostosowana częściowo do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek E – Oddział Otolaryngologii Dziecięcej

Do głównego wejścia prowadzą schody(pierwszy stopień oznaczony kontrastowo żółtymi pasami – brak zadaszenia).Wzdłuż schodów z prawej strony zamontowano poręcze. Z prawej strony schodów znajduje się podnośnik koszowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (samoobsługa). W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w kształcie litery „C”, niewielki próg. Do budynku można dostać się również łącznikiem od strony pawilonu „D” oraz bocznym wejściem (dla personelu).

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami – budynek jednokondygnacyjny. W budynku znajdują się trzy ogólnodostępne toalety/łazienki, w tym dwie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Zgodnie z art. 20a ust.1-6 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej m.in. do budynków opieki zdrowotnej. Osoby z niepełnosprawnością korzystające z psa asystującego mają prawo wstępu na teren i do budynków Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Warunkiem wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies asystujący musi być wyposażony w specjalną uprząż z umieszczonym napisem „pies asystujący”.

Możliwość wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za  ewentualne szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.


Stan dostępności komunikacyjno-informacyjnej Ośrodka Pediatrycznego

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Na terenie Ośrodka Pediatrycznego osoby ze szczególnymi potrzebami mają możliwość skorzystania z tabletu z wbudowaną aplikacją tłumacza języka migowego on-line – znajduje się on w budynku administracyjnym, w pokoju „BHP” na II piętrze.

Rejestracje Ośrodka Pediatrycznego im. dr. J.  Korczaka w Łodzi nie są wyposażone w pętle indukcyjne.


Stan dostępności architektonicznej Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej

Dostępność architektoniczna

Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej – ul. Popioły 40 w Łodzi
Budynek Ośrodka składa się z trzech połączonych ze sobą pawilonów (A, B i C), do których prowadzą cztery wejścia z poziomu „0” oraz dodatkowo kolejne dwa z poziomu tarasu (otwartego sezonowo) na pierwszym piętrze.

Wejście Główne – część rehabilitacyjna

Do wejścia prowadzi chodnik z kostki brukowej. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w kształcie litery „C”. Nad wejściem znajduje się zadaszenie. Przeszkodę może stanowić próg (integralna część drzwi) o wysokości ok. 4 cm. Do budynku (części rehabilitacyjnej) można również dostać się drugim wejściem (na prawo od wejścia nr 1). Do drugiego wejścia prowadzi chodnik (częściowo z kostki brukowej i płyt chodnikowych), na początku którego – od strony asfaltu – przeszkodę może stanowić krawężnik. W wejściu tym nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w kształcie litery „C”. Przeszkodę może stanowić kilkucentymetrowy próg (integralna część drzwi).

Wejście boczne do części A i B budynku

Do wejścia prowadzi chodnik z kostki brukowej. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie. Zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi, z pochwytem w postaci zwykłej klamki. Przeszkodę może stanowić próg (integralna część drzwi) o wysokości ok. 2 cm.

Wejście boczne do części C

Do wejścia prowadzą schody(dwa stopnie, które nie są oznaczone kontrastowo). Nie zastosowano pochylni ani podnośnika. Dodatkowo przeszkodę może stanowić wysoki krawężnik prowadzący do schodów od strony asfaltu. W wejściu nie zostały zamontowane drzwi otwierane automatycznie, zastosowano standardowe dwuskrzydłowe drzwi.

Komunikacja w budynku dostępna jest korytarzami i schodami, których skrajne stopnie oznaczone są kontrastowo. Dodatkowo z parteru pawilonu „A” na I piętro pawilonu „B” i z powrotem możliwa jest komunikacja pionowa dźwigiem osobowym, częściowo dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych (mało miejsca, brak wypukłych przycisków i oznaczeń Braille’a).

W budynku na parterze znajduje się pięć toaletw tym jedna łazienka (z toaletą) dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w wyremontowanej części „A” budynku, w większości pokoi znajdują się łazienki.

Na terenie obiektu nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym

Zgodnie z art. 20a ust.1-6 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej m.in. do budynków opieki zdrowotnej. Osoby z niepełnosprawnością korzystające z psa asystującego mają prawo wstępu na teren i do budynków Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Warunkiem wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym jest posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Pies asystujący musi być wyposażony w specjalną uprząż z umieszczonym napisem „pies asystujący”.

Możliwość wejścia na teren kompleksu szpitalnego z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za  ewentualne szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.


Stan dostępności komunikacyjno-informacyjnej Ośrodka Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W Ośrodku Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej nie ma możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.

W budynku Ośrodka nie ma pętli indukcyjnych.

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

ul. Pabianicka 62


szpital@kopernik.lodz.pl

000295403

729-23-45-599

0000004955

Wejście główne od ul. Pabianickiej 62. Wejście od ul. Paderewskiego 4 (część onkologiczna) oraz od ul. Ciołkowskiego 2 (część hematologiczna).

42 689 50 00

42 689 50 10

42 689 50 11

42 689 50 10

42 689 50 10

42 689 50 30

42 689 50 42

42 689 50 20

42 689 51 20

42 689 50 50

42 689 52 00

Numery telefonów

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja: 42 689 56 71

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 50 58
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 55 93
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 51 91
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 51 93
Konsultacje w soboty, niedziele i święta: 42 689 51 93

Kontakt tel.:

Informacje: 42 689 51 61

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 52 31
Pokój lekarski: 42 689 52 33/37
Pielęgniarka Oddziałowa: 42 689 52 34
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 52 35

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 54 77

Kontakt tel.:

Kierownik: 42 689 55 30
Pracownia Ochrony Radiologicznej: 42 689 55 30
Pracownia kontroli jakości urządzeń rentgenodiagnostycznych: 42 207 47 87

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 51 71
Pokój lekarski: 42 689 76/77
Pielęgniarka koordynująca: 42 689 51 75
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 51 74

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 52 41
Pokój lekarski: 42 689 52 44
Pielęgniarka Oddziałowa: 42 689 52 45
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 52 46

Kontakt tel.:

Sekretariat Udary: 42 689 57 37
Sekretariat Neurologia: 42 689 53 61
Pokój lekarski: 42 689 53 65/66
Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Udarowego: 42 689 53 68
Pielęgniarka Koordynująca Oddziału Neurologicznego: 42 689 53 64
Dyżurka Sali Intensywnego Nadzoru (Udary): 42 689 52 28
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 53 67/98

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 56 90
Rejestracja na badania: 42 689 56 91
Program profilaktyki raka piersi: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00