Nowotwory ginekologiczne
Kontakt:
Sekretariat:
42 689 55 12Pokój lekarski:
42 689 55 14/15Pielęgniarka Oddziałowa:
42 689 55 13Dyżurka pielęgniarek:
42 689 55 16/17mail:
ginonkol@kopernik.lodz.plW naszym szpitalu przez cały czas trwania pandemii, przy wzmożonym reżimie sanitarnym, diagnostyka i leczenie onkologiczne są w pełni realizowane.
Nieustannie apelujemy, by osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej nie odwlekały momentu rozpoczęcia diagnostyki, a osoby ze zdiagnozowaną chorobą nie odkładały momentu rozpoczęcia leczenia na czas „po pandemii”, bo może się to okazać naprawdę niebezpieczne.
Prof. Andrzej Bieńkiewicz mówi o skutkach takich decyzji oraz o najczęściej występujących nowotworowych ginekologicznych i najprostszych sposobach profilaktyki, o jakie każda kobieta może zadbać na co dzień.
Rak jajnika
Jedynym skutecznym sposobem, żeby zmniejszyć ryzyko rozpoznania zaawansowanego nowotworu jest regularna kontrola ginekologiczna. O diagnostyce i leczeniu nowotworu jajnika mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej – Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej UM w Łodzi).
Rak szyjki macicy
Skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniu na raka szyjki macicy jest szczepienie przeciwko infekcji brodawczaka ludzkiego (HPV) – podkreśla prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej – Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej UM w Łodzi).
Nowotwór sromu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej) apeluje o to, żeby nie ignorowac objawów nowotworowych oraz podkreśla bardzo ważną rolę badań profilaktycznych. O prostych zasadach, które wpływają na lepsze wyniki leczenia nowotworów, co spowodowało by, że bylibyśmy zdrowszym społeczeństwem mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz.