Oddział Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej
Kontakt:
Sekretariat:
42 689 55 12Pokój lekarski:
42 689 55 14/15Pielęgniarka Oddziałowa:
42 689 55 13Dyżurka pielęgniarek:
42 689 55 16/17mail:
ginonkol@kopernik.lodz.plOddział Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej – Oddział Kliniczny Ginekologii Onkologicznej UM w Łodzi
Pacjentki przyjmowane są do zabiegów operacyjnych po wstępnej konsultacji ambulatoryjnej lekarzy zatrudnionych w Oddziale.
W dniu przyjęcia do szpitala, Pacjentka powinna zgłosić się rano ok. godziny 8.00 (na czczo) do Izby Przyjęć, celem założenia historii choroby.
Kierownik Oddziału:
prof. dr hab. med. Andrzej Bieńkiewicz
specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog-onkolog
Zastępca Kierownika Oddziału:
dr n. med. Maciej Berkan
specjalista chirurgii onkologicznej, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej
Pielęgniarka oddziałowa:
Krystyna Gala
Lekarze:
dr n. med. Katarzyna Wójcik-Krowiranda
specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog-onkolog
dr n. med. Tomasz Michalski
specjalista ginekolog-położnik, specjalista ginekolog-onkolog
dr n. med. Wojciech Jabłkowski
specjalista chirurgii onkologicznej
lek. Joanna Wrońska Stefaniak
w trakcie specjalizacji
lek. Paweł Mularski
dr n. med. Iwona Mikołajczyk
specjalista psycholog kliniczny-psychoonkolog
Oddział Ginekologii i Chirurgii Onkologicznej jako jedyny w regionie i jeden z nielicznych w Polsce, zatrudnia w swoich szeregach wysoko wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy – zarówno ginekologów onkologów jak i chirurgów onkologów zapewniając unikalną możliwość wielospecjalistycznego leczenia chorób nowotworowych obszaru jamy brzusznej i miednicy.
Ponadto współpracujemy ze wszystkimi oddziałami szpitala. Często wykonywane są kompleksowe operacje wielonarządowe z udziałem lekarzy wielu specjalności (urologów, torako- i neurochirurgów, chirurgów naczyniowych).
Oddział dysponuje klimatyzowaną salą intensywnego nadzoru pooperacyjnego, najnowocześniejszym sprzętem i aparaturą medyczną, jak histeroskop, laparoskop, aparaty USG, ręczny śródoperacyjny detektor promieni gamma (Gamma Finder) do wykonywania biopsji węzła wartowniczego.
Sale chorych są jedno, dwu, trzy i czteroosobowe i każda z nich posiada oddzielny węzeł sanitarny. Zapewniamy pacjentkom pobyt w estetycznych, przyjaznych salach i atmosferze spokoju.
Oddział Ginekologii i Chirurgii Onkologicznej znajdujący się w Wieloprofilowym Centrum Medycznym posiada szerokie zaplecze diagnostyczne (CT, MRI,PET, radiologia zabiegowa) i lecznicze.
W zespole pracują wysoko wykwalifikowane pielęgniarki systematycznie podnoszące swoją wiedzę i kwalifikacje, a sprawnej i fachowej opieki nad naszymi chorymi dopełniają profesjonalne i zawsze pomocne sekretarki medyczne.
Oddział zatrudnia również psychologa klinicznego – współpracującego na co dzień z pacjentkami, zespołem lekarzy i pielęgniarek.
Świadczone usługi medyczne
- Diagnostyka i leczenie operacyjne wykonywane jest zarówno metodami tradycyjnymi jak i przy użyciu metod chirurgii małoinwazyjnej (laparoskopia, histeroskopia diagnostyczna i operacyjna).
- Leczenie operacyjne nowotworów przewodu pokarmowego i nowotworów skóry.
- Leczenie skojarzone nowotworów piersi z zastosowaniem jednoczesnych lub odroczonych technik rekonstrukcyjnych.
Nieustannie apelujemy, by osoby z podejrzeniem choroby nowotworowej nie odwlekały momentu rozpoczęcia diagnostyki.
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz mówi o skutkach takich decyzji oraz o najczęściej występujących nowotworowych ginekologicznych i najprostszych sposobach profilaktyki, o jakie każda kobieta może zadbać na co dzień.
Rak jajnika
Jedynym skutecznym sposobem, żeby zmniejszyć ryzyko rozpoznania zaawansowanego nowotworu jest regularna kontrola ginekologiczna. O diagnostyce i leczeniu nowotworu jajnika mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej – Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej UM w Łodzi).
Rak szyjki macicy
Skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniu na raka szyjki macicy jest szczepienie przeciwko infekcji brodawczaka ludzkiego (HPV) – podkreśla prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej – Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej UM w Łodzi).
Nowotwór sromu
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz (Kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej i Chirurgii Onkologicznej) apeluje o to, żeby nie ignorować objawów nowotworowych oraz podkreśla bardzo ważną rolę badań profilaktycznych. O prostych zasadach, które wpływają na lepsze wyniki leczenia nowotworów, co spowodowało by, że bylibyśmy zdrowszym społeczeństwem mówi prof. dr hab. n. med. Andrzej Bieńkiewicz.