Rozbudowa Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej

Pozostałe aktualności
W środę 16.08.23 oficjalnie została oddana do użytku nowo dobudowana część Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej. W uroczystości wzięli udział Jego Eminencja Kardynał Grzegorz Ryś, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk, dyrekcja oraz pracownicy Szpitala, a także pacjenci Przychodni i przedstawicielki Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka.










Nowe pomieszczenia i nowoczesny sprzęt dają większe możliwości i pole do działania specjalistom, pomagającym naszym pacjentom w powrocie do pełni sprawności po przebytych chorobach i urazach.
Rozbudowa Przychodni w znaczący sposób przyczyni się do:
- zwiększenia ilości przyjmowanych pacjentów o około 50 %, to jest 300 osób dziennie;
- poprawy warunków rehabilitacji chorych i warunków pracy lekarzy oraz fizjoterapeutów (sale ćwiczeń indywidualnych, gabinety badań, duże przestronne sale gimnastyczne, klimatyzowane pomieszczenia rehabilitacyjne)
- wdrażania nowych kierunków rehabilitacji, takich jak leczenie usprawniające w rzeczywistości wirtualnej, czy zastosowania zrobotyzowanych urządzeń u niepełnosprawnych chorych.
Pracownicy Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej nadal będą się rozwijać w rehabilitacji onkologicznej, pourazowej czy neurologicznej. W szczególny sposób chcą upowszechnić leczenie usprawniające u chorych z nietrzymaniem moczu i stolca, którego brakuje na terenie województwa łódzkiego oraz stworzyć specjalistyczną pracownię fizjoterapii ręki, leczącą różne dysfunkcje kończyny górnej (brak takiej pracowni w województwie łódzkim). Zespół fizjoterapeutów tutejszej placówki pragnie wdrażać i rozwijać prehabilitację u chorych przed zabiegami onkologicznymi i planowymi zabiegami ortopedycznymi.
W nowych i wyremontowanych wnętrzach pacjenci będą rehabilitowani przy użyciu m.in. aparatu do drenażu i mobilizacji blizn, zestawu do kinezyterapii, fotela do ćwiczeń oporowych, masażu wirowego kończyny dolnej i górnej, szyny do ruchu biernego barku ze wzorcem ruchowym PNF, szyny do ruchu biernego nadgarstka, interaktywnego systemu terapii ręki, aparatu do masażu pneumatycznego z mankietami, czy aparatu do ćwiczeń dna miednicy.
Inwestycja obejmowała remont i modernizację istniejącego już budynku Wojewódzkiej Przychodni Rehabilitacyjnej (etap A) oraz dobudowę nowej części (etap B).
Wartość całego kontraktu 11 065 271,35 zł, w tym:
- Urząd Marszałkowski 4 058 199,11 zł
- Unia Europejska (EFRR) 3 485 173,61 zł
- PFRON 1 965 145,37 zł
- środki własne Szpitala 1 556 753,26