Kontrast
Układ
Czcionka
Wer. tekstowa
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
REJESTRACJA DO PORADNI: 42 689 52 00

Warsztaty BRA Day 2024


5 października (sobota) | godz. 11:00-12:30 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Zastosowanie diety śródziemnomorskiej w rekonwalescencji i leczeniu raka piersi

dr Anna Rogulska

Dietetyk kliniczny. Specjalizuje się w dietetyce onkologicznej, bariatrycznej, dietoterapii przewodu pokarmowego (prehabilitacji, m.in. przygotowanie i opieka dietetyczna po zabiegu).

Za priorytet w codziennej pracy z pacjentem uznaje edukację żywieniową. Jeśli to tylko możliwe, stara się dostosować zalecenia do pacjenta, a nie na odwrót. Takie podejście ułatwia zrozumienie i wdrożenie zaleceń do codziennego życia.

Właścicielka poradni „ANNDiet dietetyka kliniczna i edukacja żywieniowa”.

Autorka poradników „Dieta kontra rak” oraz „Postępowanie dietetyczne w niedożywieniu”.


5 października (sobota) | godz. 13:00-14:30 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Joga twarzy jako sposób na młody wygląd, odstresowanie i poprawę funkcjonalności tkanek

Marta Kucińska

Specjalizuje się w naturalnym odmładzaniu. Certyfikowana nauczycielka jogi twarzy według Face Yoga Method, autorka książki „Joga Piękna”, joginka, konsultantka ajurwedy III stopnia, biolog. Autorka wielu publikacji o tematyce odmładzania. Zapraszana do programów telewizyjnych jako ekspert od metod odmładzania. Uczy kobiety, jak na długo zachować młody wygląd i dobre samopoczucie, poprzez równowagę między ciałem, duszą i umysłem. 

PROGRAM SPOTKANIA:

Część teoretyczna:

  • jak stres wpływa na twarz 
  • wpływ sylwetki na wygląd twarzy i szyi
  • nawyki wpływające na wygląd twarzy i szyi

Część praktyczna:

  • nauka prostych technik uwalniających od napięć i stresu
  • nauka kilku przykładowych ćwiczeń na poszczególne partie twarzy

8 października (wtorek) | godz. 18:00-21:00 | Good Time Day Spa (ul. Gdańska 96, Łódź)

Jak być kobietą i nie zwariować – warsztaty psychologiczne

Anna Hencka-Zyser

Psychoonkolog, psychotraumatolog, coach, mówca, wykładowca akademicki. Doktorantka Uniwersytetu Apsley Wielka Brytania.

Założycielka Fundacji „Spa for Cancer. Friends for Cancer”. Z pasji i zamiłowania autorka wielu publikacji, poradników i książki „Pomóc Ci? W drodze po zdrowie”. Prowadzi kanał „Prosto o Raku Piersi” i podcast „O Raku bez Tabu”.

Twórczyni ogólnopolskich kampanii o profilu profilaktyczno-zdrowotnym „KobietaPro” 2021,2022 oraz współtwórczyni kampanii „Masz Wybór” 2022, 2023.

Od 5 lat pracuje warsztatowo z pacjentkami „Fundacji Spa for Cancer”, przeprowadzając je przez proces diagnozy, choroby i powrotu do nowego, wykreowanego na nowych zasadach życia, które okazuje się być piękniejsze i bardziej wartościowe do tego „sprzed raka”.

Laureatka nagrody Wprost „Wizjoner Zdrowia 2023”. Laureatka międzynarodowej nagrody za projekt onkologii w Spa – Paryż 2018.

Zwyciężczyni plebiscytu Kobiety- Kobietom magazynu „Uroda Życia”. Laureatka konkursu „Sternik 2023” w kategorii Sternik Odpowiedzialności Społecznej


Pokaz i instruktaż domowego masażu twarzy

Martyna Szkopiak – kosmetolog z kilkuletnim doświadczeniem i ogromną pasją do zawodu. Specjalizuje się w zabiegach modelujących sylwetkę oraz zabiegach poprawiających kondycję skóry twarzy.

Sara Szczerbak – kosmetolog. W swojej praktyce łączy działanie najnowszych technologii oraz terapeutycznego działania dotyku. Zajmuje się zaawansowanymi zabiegami na twarz, modelującymi zabiegami na ciało oraz wykonywaniem masaży relaksacyjnych.


12 października (sobota) | godz. 11:00-12:30 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Wpływ leczenia onkologicznego na stan uzębienia i śluzówki jamy ustnej

Potrzeby stomatologiczne pacjenta onkologicznego – prezentacja w pdf

dr hab. n. med. prof. UM Natalia Lewkowicz

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista stomatologii ogólnej (2005) i periodontologii (2009). W 2001 roku obroniła doktorat, a w 2016 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i kierownikiem Zakładu Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia. Konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii dla województwa łódzkiego w latach 2014-2024. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu periodontologii i immunologii oraz redaktorem polskiego wydania książki „Powikłania w implantologii stomatologicznej – etiologia, zapobieganie i leczenie”, a także autorem rozdziału w książce „Periodontologia. Podręcznik dla studentów i do LDEK”. Angażuje się w organizację szkolenia przeddyplomowego i podyplomowego w periodontologii. Prelegent wielu konferencji naukowych i szkoleniowych z zakresu periodontologii. Swoje kwalifikacje skutecznie wykorzystuje w codziennej praktyce, lecząc pacjentów z chorobami przyzębia z wykorzystaniem nowoczesnych technik niechirurgicznych oraz chirurgii periodontologicznej regeneracyjnej i estetycznej. Jest właścicielem specjalistycznej praktyki lekarsko-dentystycznej Periocenter w Łodzi.


12 października (sobota) | godz. 12:45-14:15 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Przyjaciółka Generatywna Sztuczna Inteligencja

Martyna Głogowska

Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Studiując filologię polską skupiła się na aspektach związanych z efektywną komunikacją na gruncie marketingu i promocji. W jej kręgu zainteresowań leży również perswazja i manipulacja językowa. Od wielu lat prowadzi Akademię Zdrowego Starzenia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, gdzie organizuje studentom-seniorom wykłady i warsztaty z zakresu medycyny, ale również psychologii, sztuki, historii, nowoczesnych technologii, itp. W ramach zainteresowań związanych ze sztuczną inteligencją ukończyła studia podyplomowe „Prawo nowych technologii” w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Z powodzeniem od lat prowadzi zajęcia z uczestnikami Akademii oraz innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w regionie Łódzkim. Zawodowo jest związana z Biurem Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie pełni funkcję Asystentki Prorektorów ds. Nauki i ds. Współpracy Międzynarodowej.


12 października (sobota) | godz. 14:30-16:00 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Dlaczego nam odbija?

dr Karol Cieślak

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii. Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Od wielu lat pracuję w Szpitalu Kopernika w Łodzi w Poradni Onkologicznej, gdzie wykonuje badania USG serca potrzebne do diagnostyki wstępnej oraz do monitorowania skuteczności i bezpieczeństwa leczenia onkologicznego. Od kilku lat pracuje również w Poradni Endokrynologicznej i Osteoporozy, wcześniej pracował w Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy oraz Oddziałach Wewnętrznych. W swojej pracy w Poradni zajmuje się problemami zmian hormonalnych w przebiegu chorób endokrynologicznych, również i okresu menopauzy, oraz problemem osteoporozy.

Lubi podróżować, pływać, spacerować z psem oraz „nudzić się z rodziną”.

Na warsztatach poruszony zostanie temat zmian zachodzących w ciele kobiety w okresie menopauzy, wpływu zastosowanego leczenia onkologicznego na układ hormonalny, możliwości działań profilaktycznych w tym okresie oraz skuteczności czy możliwości leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego.


15 października (wtorek) | godz. 18:00-21:00 | Good Time Day Spa (ul. Gdańska 96, Łódź)

Pani od szczęścia ma raka – wykład i warsztaty filozoficzne

dr hab.Katarzyna de Lazari-Radek

Filozofka i etyczka, od 20. lat zajmująca się zagadnieniem dobrego życia, szczęścia i przyjemności. Wiosną 2023 roku wykryto u niej raka piersi. Przeszła mastektomię i rekonstrukcję. Teraz żyje pełną piersią 🙂 (jedną silikonową). Jej życiową misją jest namawianie do dbania o siebie, samorozwoju i troski o innych.


Warsztaty brafitterskie z trenerką brafittingu i ekspertką w dopasowaniu bielizny

Katarzyna Sałata

Edukatorka i ekspertka brafittingu. Od 17 lat pracuje w branży bieliźnianej. Z jej wsparciem można ustalić właściwy rozmiar biustonosza oraz nauczyć się zasad prawidłowego doboru bielizny. Prowadzi firmę Dobra Kreacja. Rozwija autorską analizę typów sylwetek oraz metody komunikacji empatycznej. Aktywnie włącza się w pomoc amazonkom. Stworzyła unikalny cykl szkoleń Mistrzyni Brafittingu I i II stopnia oraz warsztaty wyrównania symetrii piersi po operacjach onkologicznych, urazach czy zespole Polanda.


19 października (sobota) | godz. 10:30-12:00 | Vienna House by Wyndham Andel’s Lodz, sala SILK na parterze (ul. Ogrodowa 17, Łódź)

Od mutacji do nowotworu

Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie: 501 631 991 lub mail: profilaktyka@kopernik.lodz.pl

Przedstawiciele Pracowni Biobank Uniwersytetu Łódzkiego

dr Michał Seweryn

Matematyk, genetyk, w ramach pracy naukowej projektuje algorytmy uczenia maszynowego do zastosowań biomedycznych. Odbył trzyletni staż podoktorski w Mathematical Biosciences Institute oraz Center for Pharmacogenomics w Ohio State University.

dr Katarzyna Janik-Superson

Doktor nauk biologicznych w specjalności genetyka w 2011 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Praca doktorska dr Janik-Superson dotyczyła wpływu polimorfizmów genu receptora estrogenowego beta (ESR2) na ryzyko wystąpienia raka piersi. Obecnie dr Janik-Superson pracuje w Pracowni Biobank Łódź gdzie prowadzi badania genetyczne z wykorzystaniem metod sekwencjonowania nowej generacji (NGS) i rozwija działalność edukacyjną w zakresie genetyki, chorób cywilizacyjnych i bioróżnorodności.

dr Dominik Strapagiel

Biolog, organizator Pracowni Biobank UŁ. Delegat Krajowy Zgromadzenia Ogólnego BBMRI-ERIC – międzynarodowej organizacji zrzeszającej kraje europejskie w kontekście biobankowania i udostępniania do celów naukowych materiału biologicznego.

W ramach warsztatów zaprezentowane zostaną mechanizmy molekularne związane z kancerogenezą oraz ich podłoże genetyczne. Na podstawie gier i zabaw zespołowych przedstawione i wyjaśnione zostaną procesy związane z powstawaniem mutacji somatycznych, naprawą DNA, powstawaniem błędów w procesie naprawy DNA, transkrypcji i translacji oraz ich związku z aktywnością receptorów hormonalnych.

Pracownia Biobank UŁ jest jednostką naukową Uniwersytetu Łódzkiego zajmującą się zagadnieniami biologii molekularnej i genetyki, oraz pobieraniem, gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem materiału biologicznego. U podstaw powstania Biobanku UŁ leżała idea zainicjowania na Uniwersytecie Łódzkim działalności w obszarze biobankowania materiału biologicznego opartej o wiedzę i najnowszą technologię. W Biobanku UŁ zdeponowana jest głównie ślina oraz krew, ale jest również zaplecze techniczne do biobankowania surowicy, osocza, komórek jednojądrzastych. Obecnie Biobank UŁ współtworzy dwa Regionalne Centra Medycyny Cyfrowej w ramach projektów ufundowanych przez Agencję Badań Medycznych. Naukowcy z Biobanku UŁ prowadzą także badanie genetyczne, populacyjne w Aleksandrowie Łódzkim, ufundowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu Nauka dla Społeczeństwa II, które ma na celu zbadanie czynników wpływających na jakość życia uczestników. Biobank UŁ współpracuje naukowo z wieloma ośrodkami medycznymi i prowadzi szeroko zakrojoną działalność popularyzatorską, edukując społeczeństwo już od wieku szkolonego, w tematach jak genetyka, mutacje, choroby genetyczne i cywilizacyjne, profilaktyka.


22 października (wtorek) | godz. 18:00-21:00 | Good Time Day Spa (ul. Gdańska 96, Łódź)

Tlenoterapia twarzy w aspekcie onkologicznym. Jak kosmetologia może poprawić jakość życia pacjentów? – wykład eksperta marki Intraceuticals

Miron Karlewski

Kosmetolog i ekspert marki Intraceuticals. Specjalizuje się w nowoczesnych i bezpiecznych technikach pielęgnacji skóry, szczególnie w zakresie terapii tlenowej. Jako wieloletni szkoleniowiec, z pasją dzieli się swoją wiedzą na temat zaawansowanych zabiegów kosmetycznych, dbając o zdrowie i piękno skóry. Zaangażowany w działania prozdrowotne, wspiera fundacje i akcje związane z różowym październikiem, promując świadomość w zakresie profilaktyki raka piersi oraz dbałość o skórę podczas leczenia onkologicznego.


Pielęgnacja skóry uwrażliwionej leczeniem onkologicznym w oparciu o linię kosmetyków Diego dalla Palma Sensitive – wykład kosmetologa i eksperta marki Diego dalla Palma Agaty Wieczorek

Agata Wieczorek

Ukończyła studia magisterskie na kierunku kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę, pracując jako kosmetolog z pacjentami borykającymi się ze skórami problematycznymi. Dodatkowo pracuje jako szkoleniowiec Diego Dalla Palma oraz RVB Lab The Skin. W kosmetologii podstawą jest dla niej holistyczne podejście do problemów skóry. Bardzo bliski jest jej temat wpływu mikrobiomu na zdrowie i kondycję skóry.

Pokaz zabiegu Sensitive Diego dalla Palma, bezpiecznego dla pacjenta onkologicznego

Wstęp wolny.


26 października (sobota) | godz. 10:00 | Centrum Medyczne Julianów, ul. Żeglarska 4, Łódź

Powikłania okulistyczne leczenia systemowego raka piersi oraz bezpłatne badanie wzroku dla uczestniczek

dr n. med. Maciej Bednarski

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista chorób oczu. Swoje umiejętności doskonalił na kursach i stażach zagranicznych m.in. w Essen, we Frankfurcie nad Menem oraz Sulzbach. Członek towarzystw naukowych: Deutsches Ophthalmologische Gesellchaft oraz European Society of Cataract and Refractive Surgeons.


26 października (sobota) | godz. 10:00-12:00 | Patio Centrum Informacyjno-Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, II p. (ul. Muszyńskiego 2, Łódź)

odWAŻ SIĘ… czyli warsztaty o odwadze, nie o chudnięciu!

Justyna Stańczyk-Tomaszewska

Trenerka, coach i doradczyni zawodowa. Od lat związana z branżą medyczną, a aktualnie również z branżą mediową. Uwielbia pracę na sali warsztatowej. Spotkania z prowadzącą dalekie są od nudnych wykładów. Jeśli masz ochotę na spotkanie wypełnione pozytywną energią, inspiracją i przykładami z życia (i tymi mądrymi, i tymi z przymrużeniem oka) to zapraszamy Cię bardzo serdecznie na spotkanie z Justyną Stańczyk-Tomaszewską.

Zapraszamy na warsztat, którego celem jest pomoc w zrozumieniu, czym jest prawdziwa odwaga oraz jak rozwijać ją w codziennym życiu poprzez akceptację swojej wrażliwości i niedoskonałości (oj tak – możemy być niedoskonali i to w nas jest piękne!) 

Warsztat zainspiruje Cię do odważnego działania w obliczu trudności, niepewności i emocjonalnego ryzyka. Bo przecież nie sztuką jest odważyć się na coś, gdy wiesz, że się uda – prawda? Odwaga jest wtedy, kiedy działasz mimo lęku, niepewności i ryzyka. Wtedy odwaga ma prawdziwą moc.

OdWAŻysz się dołączyć?


26 października (sobota) | godz. 12:30-14:30 | Patio Centrum Informacyjno-Bibliotecznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, II p. (ul. Muszyńskiego 2, Łódź)

Szczęście w Tobie: jak odkryć i rozwijać swoje naturalne talenty

Joanna Szmich

Z pasją angażuje się w prowadzenie warsztatów, ponieważ wierzy, że rozwój osobisty może być fascynującą podróżą. W swojej pracy stawia na otwartość, kreatywność i bliski kontakt z uczestnikami. Podejście prowadzącej łączy pozytywną energię z praktycznymi narzędziami, które pomagają odkrywać nowe możliwości i rozwijać swoje umiejętności. Wciąż się uczy i rozwija, co sprawia, że ma świeże spojrzenie na wiele tematów i chętnie odkrywa nowe metody pracy z grupą. Jeśli szukasz warsztatów, które inspirują do działania i dają przestrzeń na wymianę doświadczeń, zapraszamy serdecznie na spotkanie z Joanna Szmich.

Zastanawiasz się, jakie są Twoje mocne strony i jak możesz je wykorzystać w codziennym życiu? Zapraszamy na warsztat, który pomoże Ci odkryć swoje naturalne talenty i dowiedzieć się, jak mogą prowadzić Cię do szczęścia i spełnienia.

Podczas warsztatu:

  • Zidentyfikujesz swoje mocne strony i talenty, które mogą być kluczem do sukcesu.
  • Zrozumiesz, jak wykorzystywać swoje talenty, aby budować szczęście i spełnienie na co dzień.
  • Dowiesz się, jak Twoje talenty mogą wpływać na lepsze budowanie relacji i realizację celów.
  • Otrzymasz proste, praktyczne wskazówki, które pomogą Ci lepiej wykorzystywać swoje mocne strony na co dzień.

To spotkanie jest szansą na zrozumienie siebie lepiej i odkrycie, jak małe zmiany mogą prowadzić do większego zadowolenia z życia.


26 października (sobota) | godz. 15:00-16:30 | Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, aula 4A (ul. Muszyńskiego 1, Łódź)

Składy preparatów kosmetycznych – które składniki mogą być niebezpieczne, a które dobroczynne?

dr n. farm. Ewelina Namiecińska

Wieloletni pracownik na stanowisku asystenta w Zakładzie Chemii Surowców Kosmetycznych Katedry Kosmetologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ukończyła studia chemiczne na Uniwersytecie Łódzkim. Tytuł doktora uzyskała na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W obszarze jej zainteresowań naukowych są badania w dziedzinie chemii medycznej oraz farmaceutycznej nad poszukiwaniem nowych leków o potencjalnych właściwościach przeciwnowotworowych oraz przeciwdrobnoustrojowych, z którą związana była jej praca doktorska. Dodatkowo, w dziedzinie kosmetologii w szczególności interesuje się metodyką badań aplikacyjnych nad nowymi kosmetykami oraz ich modyfikacjami. Posiada wieloletnie doświadczenie jako dydaktyk na kierunku Kosmetologia. Wyspecjalizowana w przedmiotach związanych z recepturowaniem preparatów kosmetycznych, analizą surowców kosmetycznych oraz ich badań aplikacyjnych. Na przestrzeni swojej pracy naukowej jest autorką artykułów o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnokrajowym w tematyce chemii medycznej oraz kosmetologii. Ma również doświadczenie w realizowaniu projektów naukowo-wdrożeniowych w nauczaniu oraz przemyśle.

Zajęcia skupiają się na omówieniu składników preparatów kosmetycznych budzących kontrowersje i obalenie krążących wokół nich mitów. Dowiemy się, jakie związki chemiczne szkodzą – kiedy i dlaczego? Istotną częścią tego spotkania będzie omówienie substancji aktywnych, które są świetną bronią kobiet w walce z problemami płci pięknej oraz jak świadomie powinniśmy wybierać kosmetyki dla siebie, żeby zawsze czuć się atrakcyjnie.


27 października (niedziela) | godz. 12:00-13:30 | Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, sala relaksacyjna (pl. Hallera 1, Łódź)

Krok w przód – ćwiczenia fizyczne

dr n. med. Małgorzata Kilon

Adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych, Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jako wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami fizjoterapii i położnictwa. Jest autorem licznych publikacji naukowych, wystąpień konferencyjnych oraz prowadzącym warsztaty i kursy. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty. Uzyskała tytuł specjalisty fizjoterapii i uczestniczy w licznych kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe. W zakresie jej zainteresowań znajdują się problemy onkologiczne i uro-ginekologiczne kobiet.

Podczas trwania zajęć planowana jest 15-minutowa prezentacja na temat problematyki i zaleceń dotyczących aktywności fizycznej u pacjentów onkologicznych.

Po prelekcji zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w 45-minutowych ćwiczeniach.

Na zakończenie spotkania planowana jest 30-minutowa relaksacja.

Prosimy uczestników o przyniesienie sportowego obuwia na zmianę i ręczników.


29 października (wtorek) | godz. 18:00-21:00 | Good Time Day Spa (ul. Gdańska 96, Łódź)

Jak wrócić do seksualności po nowotworze? – warsztaty psychologiczne

Jolanta Marchlewska – psycholog, certyfikowana terapeutka ustawień systemowych szkoły Gerharda Walpera oraz trenerka Metody Radykalne Wybaczanie Colina Tippinga. Prowadzi spotkania indywidualne wspierające dorosłych, dzieci i młodzież oraz zajęcia grupowe z edukacji emocjonalnej. Prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży (w trakcie szkolenia Wrocławski Instytut Psychoterapii). Jestem autorką książki dla seniorów o komunikacji „Emocje, relacje, empatia w wieku dojrzałym”.


Pokaz masażu onkologicznego

Martyna Szkopiak – kosmetolog z kilkuletnim doświadczeniem i ogromną pasją do zawodu. Specjalizuje się w zabiegach modelujących sylwetkę oraz zabiegach poprawiających kondycję skóry twarzy.

Sara Szczerbak – kosmetolog. W swojej praktyce łączy działanie najnowszych technologii oraz terapeutycznego działania dotyku. Zajmuje się zaawansowanymi zabiegami na twarz, modelującymi zabiegami na ciało oraz wykonywaniem masaży relaksacyjnych.

„Masaż onkologiczny” został opracowanych przez medyków w USA i jest bezpieczny dla osób w trakcie leczenia. Nazywany jest też „dotykiem motyla”, bo opiera się na skupionym, delikatnym i powolnym ruchu dłoni. Jego celem jest pomoc w zasypianiu i odprężeniu, sprawia, że ciało się wycisza i uspokaja. Pomaga skórze, która często po chemioterapii lub radioterapii jest napięta i trudna do ukojenia. Nie ma tu ruchów intensywnych, energicznych, nie ma też technik drenujących. Istnieje możliwość wykonywania tego typu masażu również u pacjentów z usuniętymi węzłami chłonnymi, z wyłonioną stomią, czy założonym portem naczynionym.


30 października (środa) | godz. 18:00-20:00 | Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, sala 4B (ul. Muszyńskiego 1, Łódź)

Leki i suplementy diety – co wybrać, jak stosować i łączyć, czyli zasady bezpiecznej farmakoterapii

Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie: 501 631 991 lub mail: profilaktyka@kopernik.lodz.pl

dr n. farm. Dominik Żyro

Czynny zawodowo farmaceuta, specjalista analityki farmaceutycznej, specjalista opieki farmaceutycznej w geriatrii, inżynier technologii chemicznej o specjalności lekka synteza organiczna, doktor nauk medycznych w dyscyplinie nauki farmaceutyczne.

Jest dwukrotnym laureatem plebiscytu pacjentów „Farmaceuta Roku – Hipokrates 2019 oraz 2022” o szczeblu wojewódzkim. Czynnie wspiera działania w zakresie opieki farmaceutycznej ze szczególnym uwzględnieniem Pacjentów Geriatrycznych. Jest Członkiem Komisji ds. Aptek Ogólnodostępnych i Opieki Farmaceutycznej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Łodzi. Jest zaangażowany w wykonywanie czynności zawodowych farmaceuty w recepturze aptecznej oraz w opiekę farmaceutyczną, szczególnie w wielolekowości i wielochorobowości.

dr hab. n. farm. Magdalena Jasińska-Stroschein (prof. UM)

Farmaceuta, specjalista w dziedzinie farmacji klinicznej. Biostatystyk. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny na kierunku farmacja. Współautor ponad 70. publikacji naukowych, monografii oraz artykułów popularyzujących naukę w obszarze farmakoterapii, opieki farmaceutycznej i metodyki nauczania. Obecnie zajmuje się wdrażaniem metod symulacyjnych do praktycznej realizacji przedmiotu Opieka farmaceutyczna na Wydziale Farmaceutycznym UM w Łodzi. Współorganizator i wykładowca na kursach specjalizacyjnych dla farmaceutów z dziedziny farmacji aptecznej i klinicznej. Współorganizator licznych szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej, a także wydarzeń z zakresu promocji zdrowia i bezpiecznej farmakoterapii (Senioralia Łódzkie, Czerwona Kartka dla Raka, Zdrowy Piątek z Łódzkim NFZ i inne). Ekspert z ramienia uczelni w pracach podzespołów ds. standaryzacji opieki farmaceutycznej przy Naczelnej Izbie Apterkarskiej. Członek Komisji ds. Produktów Leczniczych przy Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Laureat Nagrody Ministra Zdrowia za osiągnięcia dydaktyczne.

Tematyka warsztatów

  • Interakcje i działania niepożądane leków ze szczególnym uwzględnieniem leków przeciwbólowych.
  • Dobór suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego w chorobie nowotworowej.
  • Współpraca pacjent-lekarz-farmaceuta a bezpieczna farmakoterapia w przypadku wielochorobowości i wielolekowości (np. pacjent ze współistniejącymi: nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, chorobą wrzodową żołądka etc.).

Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

ul. Pabianicka 62


szpital@kopernik.lodz.pl

000295403

729-23-45-599

0000004955

Wejście główne od ul. Pabianickiej 62. Wejście od ul. Paderewskiego 4 (część onkologiczna) oraz od ul. Ciołkowskiego 2 (część hematologiczna).

42 689 50 00

42 689 50 10

42 689 50 11

42 689 50 10

42 689 50 10

42 689 50 30

42 689 50 42

42 689 50 20

42 689 51 20

42 689 50 50

42 689 52 00

Numery telefonów

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja: 42 689 56 71

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Infolinia: 42 689 52 00
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 50 58
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 55 93
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 51 91
Konsultacje w godzinach 8:30 – 13:00: 42 689 51 93
Konsultacje w soboty, niedziele i święta: 42 689 51 93

Kontakt tel.:

Informacje: 42 689 51 61

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 52 31
Pokój lekarski: 42 689 52 33/37
Pielęgniarka Oddziałowa: 42 689 52 34
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 52 35

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 54 77

Kontakt tel.:

Kierownik: 42 689 55 30
Pracownia Ochrony Radiologicznej: 42 689 55 30
Pracownia kontroli jakości urządzeń rentgenodiagnostycznych: 42 207 47 87

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 51 71
Pokój lekarski: 42 689 76/77
Pielęgniarka koordynująca: 42 689 51 75
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 51 74

Kontakt tel.:

Sekretariat: 42 689 52 41
Pokój lekarski: 42 689 52 44
Pielęgniarka Oddziałowa: 42 689 52 45
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 52 46

Kontakt tel.:

Sekretariat Udary: 42 689 57 37
Sekretariat Neurologia: 42 689 53 61
Pokój lekarski: 42 689 53 65/66
Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Udarowego: 42 689 53 68
Pielęgniarka Koordynująca Oddziału Neurologicznego: 42 689 53 64
Dyżurka Sali Intensywnego Nadzoru (Udary): 42 689 52 28
Dyżurka pielęgniarek: 42 689 53 67/98

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 56 90
Rejestracja na badania: 42 689 56 91
Program profilaktyki raka piersi: 42 689 52 00

Kontakt tel.:

Rejestracja na badania: 42 689 52 00